Interesanti

Pļavnieki esot ievērojami ar to, ka šajā Rīgas rajonā ir grūti atrast ievērības cienīgus objektus. Viesus uz šejieni neved. Labākajā gadījumā tiek noķerts kāds pa ceļam uz Ulbrokas kapiem… – apmēram tā 2003. gadā secināja laikraksts “Rīgas Balss”, intervējot kādu par rajonu atbildīgu amatpersonu. Bet mēs taču tam nepiekrītam, vai ne?

Piemēram, tieši Pļavniekos nozīmīgu sava radošā mūža daļu ir nodzīvojis dzejnieks Klāvs Elsbergs ar dzīvesbiedri – pazīstamo dzejnieci un publicisti Irēnu Auziņu. Klāvs šim rajonam veltījis veselu dzejoļu ciklu. Lūk, daži no tiem – “Pļavnieku cikls”. Protams, ne viss ir tik gludi, sava iedvesmas daļa no Pļavnieku ikdienas ainiņām tikusi arī dzejolim “Baletomānija” – un iespējams, arī “Būvlaukuma romance” tapusi līdzīgā veidā. Taču tāda ir pilsētas mikrorajonu dzīve, un Klāvs tēlo to neslēpjoties.

Pļavniekos ir 18 kartē atrodamas ielas, no tām dažas ir veltītas kādiem konkrētiem cilvēkiem, pārējās Latvijas teritorijām un gadalaikiem – apskatīsim šo sarakstu: Deglava (Augusta), Dravnieku, Dzeņu, Grestes (Jāņa), Ilūkstes, Jasmuižas, Keldiša (Mstislava, akadēmiķa), Lubānas, Pavasara gatve, Pļavnieku, Praulienas, Rēzeknes, Rudens, Saharova (Andreja), Salnas, Tīnūžu, Ulbrokas, Vācieša (Jukuma), Zemes.

(turpinājums sekos)

va (Augusta)
Dravnieku
Dzeņu
Grestes (Jāņa)
Ilūkstes
Jasmuižas
Keldiša (Mstislava, akadēmiķa)
Lubānas
Pavasara
Pļavnieku
Praulienas
Rēzeknes
Rudens
Saharova (Andreja?)
Salnas
Tīnūžu
Vācieša (Jukuma)
Zemes